INFORMACE k tisku vizitek a výrobě magnetek

Technické parametry

Rozměry a ořez:

Dodáváte-li kompletně zpracovanou vizitku, udělejte soubor přesně 1:1 (tzn. standardně 90x50 mm). Bude-li mít v některém místě vizitka tisk do kraje papíru, je potřeba v takovém místě přetáhnout grafiku o 2 mm (je to kvůli toleranci při řezání vizitek). Má-li vizitka tisk do kraje všude (např. celá vizitka s barevným podkladem), udělějte vizitku s přesahem 2 mm na každou stranu (tj. pro standardní vizitky 94x54 mm) s tím, že se po tisku vizitka po každé straně o daný přesah ořízne. Dále kvůli toleranci při řezání nedoporučujeme umísťovat cokoliv blíže než 2 mm od kraje papíru. V případě, že je objekt na vizitce vycentrovaný, nedoporučujeme jej umísťovat blíže než 5 mm od krajů papíru.

nahoru

Barevný formát:

Barevné obrázky musí být v režimu CMYK. Bude-li dodán obrázek v jiném režimu (RGB, PANTONE, ap.), bude zkonvertován do CMYK standardním povelem v Adobe Photoshopu, Adobe Illustratoru nebo Corel Draw - v tomto případě neodpovídáme za případné nekompatibility konverze (proto ve vlastním zájmu vytvářejte grafiku od začátku ve CMYKu). UPOZORNĚNÍ: Nejbližší CMYKový ekvivalent se může barevně výrazně lišit!!! Černá nebo šedá barva by měla být namíchána pouze v plátu "K" (např. černá C0 M0 Y0 K100 nebo šedá C0 M0 Y0 K50, atd.). Stoprocentní černá by měla být nastavena jako tzv. "přetisková".

nahoru

Vektorové formáty:

Všechna písma nutno převést do křivek (označíte všechen text a dle vašeho softwaru zvolíte jeden z povelů: "Convert To Curves", "Převést na křivky", "Create Outlines", "Vytvořit obrysy"). Standardně akceptované formáty jsou: Adobe Illustrator do verze CS2 (PC / Mac), Corel Draw do verze 12 nebo Tiskové PDF. V případě tiskového pdf není nutné převádět písma do křivek, stačí zahrnout použitá písma do PDF souboru. Pokud však písmo nebude v křivkách, nebudeme schopni žádných oprav ve vámi dodaném souboru.

nahoru

Bitmapové formáty:

Rozlišení musí být pro fotografie min. 300 dpi při velikosti 1:1. Pro texty, loga, obrázky či celé vizitky je z hlediska kvality lepší zvolit vektorový formát. Pokud budou dodané texty, loga, obrázky či celé vizitky bitmapě, bude tisk proveden v rozlišení a kvalitě, v jaké byly dodány (doporučujeme vyšší dpi, alespoň 600 dpi, v případě tenkých čar nebo malého písma raději 1200 dpi (v případě velmi jemné grafiky nebo velmi tenkých čar ještě vyšší) a kontrolní výtisk na vaší tiskárně. Avšak tisk z bitmapy nebude nikdy tak kvalitní jako z vektorového formátu. V takovém případě neneseme odpovědnost za případnou špatnou kvalitu na výstupu způsobenou nedostatečnou kvalitou podkladů. Standardně akceptované formáty jsou: PSD, TIF, EPS, tiskové PDF.

nahoru

Webové a obrazovkové formáty:

Formáty určené pro web jako je JPG nízké kvality, GIF, BMP, apod. jsou většinou díky svému nízkému rozlišení či špatné kvalitě pro tisk nevhodné. V těchto případech neneseme odpovědnost za případnou špatnou kvalitu na výstupu způsobenou nedostatečnou kvalitou podkladů.

nahoru

Komprese:

Potřebujete-li vaše data komprimovat, doporučujeme komprese ZIP, RAR, LZW. Kompresi JPG používejte pouze na fotografie, a to v "rozumné" kvalitě, obvykle alespoň kvalita 6 - 8, ale platí čím vyšší kvalita, tím lépe.

Prosíme grafiky a odborníky, kterým je vše výše uvedené jasné, aby nás "nechytali za slovo". Tento text je určen především těm, kteří s DTP začínají a potřebují poradit...

nahoru

Tiskové PDF musí být vytvořeno:

 1.    bez kompresí vedoucích ke ztrátě kvality
 2.    bez přepočtu dpi vedoucímu ke ztrátě kvality
 3.    se zachováním barevného režimu CMYK a přetisků černé
 4.    tak, aby obsahovalo veškerá použitá písma nebo písma převést do křivek
 5.    všeobecně doporučujeme pdf vytvářet přes Adobe Distiller místo použití funkce "Save as PDF" ve Vašem softwaru
nahoru

Odeslání podkladů k nám

Na naše FTP:

 1.    soubor pojmenujte podle čísla vaší objednávky
 2.    ve vašem prohlížeči (nebo ve vašem ftp softwaru do pole hostitel / server) zadejte ftp.grafotyp.cz
 3.    po výzvě na zadání jména a hesla zadejte jmeno a heslo
 4.    potom nakopirujte soubor mezi ostatní na náš server
nahoru

E-mailem:

 1.    do předmětu zprávy uveďte číslo vaší objednávky
 2.    soubor přiložte jako přílohu a odešlete na info@tisk-vizitky.cz
nahoru

Poštou nebo osobně:

 1.    na obálku nebo do průvodního dopisu uveďte číslo objednávky
 2.    dodáváte-li předlohu pro skenování, vyberte tu nejkvalitnější, nebo pošlete více variant
 3.    elektronické podklady možno dodat na bežných médiích (CD, DVD, ZIP, USB disky)
 4.    naše adresa je Grafotyp s.r.o., Polská 79/8, 787 01 Šumperk.
nahoru

Technické parametry ...

 Rozměry a ořez
 Barevný formát
 Vektorové formáty
 Bitmapové formáty
 Webové a obrazovkové formáty
 Komprese
 Tiskové PDF

Odeslání podkladů ...

 Na naše FTP
 E-mailem
 Poštou nebo osobně